Jak zorganizować ciekawe eko urodziny dla dzieci?

urodziny

Szczegóły imprezy dobrze omówić z pociechą, gdyż już na etapie planowania zaczyna się dobra zabawa. Zaczynamy od wyboru miejsca i listy gości.

O czym należy pamiętać przy organizacji imprezy urodzinowej dla dziecka?

Jeśli już mamy ustaloną przestrzeń i liczbę osób rozpoczyna się etap planowania bardziej szczegółowego. Po sporządzeniu listy gości wykonujemy zaproszenia. Możemy skorzystać z gotowych wzorów lub wykonać je samodzielnie. Z całą pewnością istotną kwestią jest zaplanowanie dekoracji, ustalenie rodzaju poczęstunku i sporządzenie propozycji zabaw.  Wybierając miejsce imprezy, bierzemy pod uwagę ilość gości oraz miejsce potrzebne do przeprowadzenia zaplanowanych zabaw. Może to być wynajęta sala, ogród lub duży pokój w domu. Podczas ustalania menu, należy zwrócić uwagę na wiek uczestników imprezy, ich gusta smakowe i ewentualne zdrowotne preferencje. Bardzo ważne jest to, aby każde zaproszone dziecko na długo zapamiętało to wydarzenie.

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka w sposób ekologiczny?

Alternatywą do tradycyjnych imprez urodzinowych są eko przyjęcia. Organizacja takiej uroczystości to doskonały sposób na to, aby ograniczyć ilość śmieci produkowanych przy takich okazjach. To również doskonała forma edukacji ekologicznej dzieci. Pomocna w tym zakresie może okazać się firma szkoleniowa eko przystanek. Zaczynamy od przygotowań związanych z wykonaniem zaproszeń, do których wykorzystamy skarby parku, ogrodu czy lasu. Mogą to być pestki nasion, liście, zasuszone liście, kwiaty. Zaproszenia zawierające takie elementy niewątpliwie będą urocze i ucieszą obdarowane dzieci. Dekoracja pomieszczenia również może zawierać, zamiast gotowych ozdób takie, które wykonamy samodzielnie, co sprawi, że przyjęcie będzie choć trochę bardziej "zielone". Do dekoracji możemy użyć biodegradowalnych balonów. Na poczęstunek można zaproponować owocowe sałatki i soki samodzielnie wyciskane. Tak przygotowana impreza będzie idealna dla naszych pociech.