Warsztaty dla dzieci - Bielsko Biała

Warsztaty dla dzieci, które organizujemy, koncentrują się na rozwijaniu wyobraźni, pogłębianiu osobistej twórczości i doskonaleniu sprawności manualnej. W trakcie trwania zajęć dzieci, przy wykorzystywaniu różnorodnych technik i surowców naturalnych mogą tworzyć ekologiczne kosmetyki i śliczne przedmioty codziennego użytku.

Wszystkie warsztaty dla dzieci przygotowane i prowadzone są w taki sposób, aby angażowały uczestników, uczyły samodzielności, wspierały umiejętności pracy w grupie. Rozwijały poczucie estetyki, kreatywności oraz niosły radość z wykonanej samemu pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów:

ekoprzystanek

Warsztaty mydlarskie „Kreatywne eko mydełka”

Warsztaty mydlarskie, to zajęcia, podczas których uczestnicy sami wykonują eko mydełka w różnych kształtach i kolorach! Dodają naturalne zioła i ziarna, elementy ozdobne, pachnące olejki... Podczas warsztatów dzieci mogą przygotować piękne i pachnące mydełka, które świetnie sprawdzą się jako prezent dla bliskich. Mydełka pakujemy w śliczne eko opakowania.

W ofercie: mydełka muffinki, dowolne kształty - duży wybór foremek, mydełka z gumową kaczuszką.

ekoprzystanek

Warsztaty „Kule i babeczki musujące”

Warsztaty kosmetyków naturalnych, rozwijają u dzieci świadomość stosowania naturalnych surowców i ziół w pielęgnacji ciała. Uczestnicy w trakcie ich trwania zapoznają się z naturalnymi surowcami, a następnie samodzielnie odmierzają i łączą składniki, tworząc eko kosmetyki. Musujące babeczki czy kule do kąpieli zapewnią super zabawę w kąpieli oraz będą pięknym i pachnącym prezent dla bliskich. Kule, babeczki pakujemy w śliczne eko opakowania.

W ofercie: kule do kąpieli, babeczki muffinki do kąpieli.

ekoprzystanek

Warsztaty „Mydełka w płynie”

Warsztaty tworzenia mydełek w płynie to okazja, aby stworzyć w profesjonalnych opakowaniach mydełka w płynie, nadając im właściwą strukturę, kolor i zapach. Częścią zajęć jest także ozdabianie opakowań mydełek. Pachnące mydełka w płynie są cudnym i praktycznym prezentem dla bliskich.

ekoprzystanek

Warsztaty „Sole do kąpieli”

Przygotowaliśmy dla najmłodszych również warsztaty tworzenia eko kosmetyków do kąpieli. W ich trakcie mogą oni komponować niezwykle pachnące sole do kąpieli, dodając naturalne suszone kwiaty, olejki i pachnące dodatki. Pachnące sole mogą służyć do wykorzystania w kąpieli, być dekoracją w łazience, a nawet wypełnić swoim zapachem auto - jako naturalny odświeżacz. Piękne, pachnące i kolorowe sole to idealny prezent dla bliskich.

ekoprzystanek

Warsztaty świecowe "Kreatywne świece"

Warsztaty świecowe to zajęcia, które świetnie rozwijają kreatywność i poszerzają wiedzę dzieci. Najpierw poznają one bowiem proces produkcji świec z wosku, aby następnie samodzielnie wykonać niepowtarzalne świece z naturalnymi dodatkami i pachnącymi olejkami. Motywem przewodnim warsztatów często jest tworzenie świec w kształcie jedzenia - deserów. Tak śliczne świece są bowiem super prezentem dla kogoś bliskiego.

W ofercie świece wolnostojące, świece w szklanym naczyniu.

ekoprzystanek

Warsztaty „Pachnące zawieszki”

Prowadzimy także warsztaty komponowania i tworzenia pachnących zawieszek z wosku . Dzieci podczas nich dobierają kolory i zapachy, a także dodają naturalne zioła, ziarna, suszone kwiaty i ozdoby. W efeckie tworzą piękną ozdobę, którą udekorować może pokój, łazienkę czy w auto.

ekoprzystanek

Warsztaty „Malowania na bawełnie”

Warsztaty malowania eko toreb lub eko plecaków, rozwijają u dzieci zdolności plastyczne i kreatywność. Najpierw zapoznają się one z materiałem bawełnianym, a następnie naturalną gałązką bawełny. Dowiadują się w trakcie zajęć także tego, gdzie na świecie są i jak wyglądają największe plantacje bawełny. Następnie przy użyciu własnej kreatywności, szablonów i innych dodatków malują eko torbę na zakupy lub szkolny plecak (do wyboru).

NOWOŚĆ W OFERCIE: malujemy poszewkę na poduszkę typu „jasiek”

ekoprzystanek

Warsztaty „Malowania na drewnie”

Warsztaty malowania na drewnie rozwijają zdolności plastyczne i motorykę małą u dziecka. Malując, dzieci tworzą niepowtarzalne wzory, czy połączenia kolorów. Oprócz tego może zastosować też dodatki, które "ożywiają" powstałą pracę, nadając jej wyjątkowego charakteru. Tak pięknie wykonana praca będzie na długie lata piękną ozdobą domu. Dlatego warto podarować ją komuś bliskiemu.

W ofercie Aniołek (do zawieszenia), Kwiatek (stojący), Kot (stojący). Wysokość ok. 30 cm.

ekoprzystanek

Warsztaty „Malowania filcem”

Malowanie filcem to kreatywne warsztaty, które rozwijają wyobraźnię i sprawność manualną. Jest to zarazem jedna z najstarszych metod tworzenia tkaniny. Uczestnicy malują w czasie zajęć obraz włóknami filcu, a następnie filcują go na mokro. Podczas warsztatów dzieci mogą stworzyć oryginalne, niepowtarzalne filcowe obrazy czy serwetki. Prace pakujemy w celofan z rafią

W ofercie: filcowanie serwety, filcowanie obrazka do zawieszenia. Prace o wymiarach w granicach powierzchni A4.

ekoprzystanek

Warsztaty „Łapacz snów”

Oferujemy warsztaty tworzenia łapaczy snów, czyli ozdoby inspirowanej kulturą Indian. Uczestnicy podczas nich konstruują, tworzą i ozdabiają swoje niepowtarzalne łapacze snów. Sami decydują o wyborze dodatków i zestawieniu kolorystycznym. Wytworzone dzieło będzie piękną ozdobą dziecięcego pokoju lub podarunkiem dla bliskiej osoby.

ekoprzystanek

Warsztaty „Makrama - ozdoba z piór”

Prowadzimy warsztaty tworzenia ozdób przy użyciu techniki znanej od starożytności. Makrama to sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Uczestnicy samodzielnie wyplatają w czasie zajęć ozdoby, wybierając przy tym kolory i dodatki. Powstała z naturalnych surowców ozdoba będzie przepięknym dodatkiem do aranżacji wnętrza lub prezentem dla bliskiej osoby.

W ofercie: wykonanie jednej ozdoby, wyplatając trzy elementy - pióra.

ekoprzystanek

Warsztaty „Makrama - breloczki do kluczy”

Zapewniamy także warsztaty tworzenia breloczków do kluczy za pomocą Makramy, czyli sztuki wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Uczestnicy samodzielnie będą podczas nich wyplatać swoje breloczki, wybierając kolory i dodatki. Powstała przy użyciu naturalnych surowców ozdoba stanie się przepięknym dodatkiem do torebki, kluczy lub po prostu prezentem dla bliskiej osoby.

W ofercie: wyplatanie breloczków w formie pióra lub liścia + metalowe kółeczko lub karabińczyk

ekoprzystanek

Warsztaty „EKO ludki”

Warsztaty ekologiczne z cyklu eko sztuka, rozwijają skutecznie zamiłowanie dzieci do przyrody. Uczestnicy zapoznają się w ich trakcie z materiałem przyrodniczym potrzebnym do warsztatów, a następnie samodzielnie wykonują eko ludka. Powstały ludek na wiele dni pozostanie pod ciągłą obserwacją dzieci, ucząc ich cierpliwości i szacunku do przyrody. Eko ludka należy podlewać, w oczekiwaniu na wyrośnięcie mu fryzury z trawy, następnie można mu ją przyciąć nożyczkami.

ekoprzystanek

"Warsztaty czekoladowe"

Nie można wyobrazić sobie bardziej smakowitych warsztatów w naszej ofercie niż warsztaty czekoladowe. Unoszący się wszędzie zapach czekolady porwie nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Uczestnicy zapoznają się na ich początku z surowymi ziarnami kakao, dowiadują się, w jakim kraju rośnie, jak wygląda i dlaczego jest tak ważne w diecie każdego człowieka. Następnie wykonują swoje słodkie pudełeczko pyszności, dodając naturalne dodatki: ziarna, zboża, suszone owoce. Tak powstaje bardzo smaczny i przyjemny prezent, który można przeznaczyć dla siebie lub kogoś bliskiego. Słodki zestaw pakujemy w eko pudełeczko.

W ofercie: 4 pralinki + czekoladka z naturalnymi dodatkami + eko pudełeczko.

ekoprzystanek

Warsztaty "Herbaciano – ziołowe inspiracje”

W naszej ofercie znalazły się także warsztaty tworzenia zdrowych i pysznych kompozycji herbacianych. Uczestnicy zapoznają się podczas nich z rodzajami herbat, ziołami oraz naturalnymi dodatkami. Następnie samodzielnie komponują skład swojej herbatki, tworząc ulubioną kompozycję. Powstałe w ten sposób zdrowe i smaczne kompozycje uczestnicy pakują i dekorują. Cudowny i smaczny prezent dla bliskich.

W ofercie do wyboru: herbatki pakowane w woreczki celofanowe lub eko torebki papierowe.

ekoprzystanek

Warsztaty "Las w słoiku"

Zajęcia polegające na tworzeniu lasów zamkniętych w naczyniach to kolejna z wielu propozycji warsztatów ekologicznych, jakie mamy w ofercie. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas naszego spotkania dowiedzą się jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Porozmawiamy jak odpowiednio wykonać ogród, aby cieszył nasze oczy przez długie lata. Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwolą nam stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej. Opowiemy o procesach zachodzących w szklanych naczyniach, dowiemy się jak rośliny oddychają oraz w jaki sposób pielęgnować naszą biosferę. Podczas naszych warsztatów poznamy cały proces tworzenia lasu . Skorzystamy z odpowiednio przygotowanych materiałów, naczyń, narzędzi, roślin. Wykonamy odpowiednio podłoże, omówimy każdy etap pracy czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera.

W ofercie do wyboru: wielkość słoika do ustalenia.

ekoprzystanek

Warsztaty na imprezach plenerowych – eventy i pikniki

Jesteśmy nowoczesną firmą, organizujemy warsztaty na imprezach plenerowych, eventach, piknikach i wszelkiego rodzaju imprezach masowych. Do współpracy zapraszamy nie tylko instytucje kulturalne i pedagogiczne (szkoły, przedszkola, organizatorów półkolonii, zimowisk, Domy Kultury, Stowarzyszenia i Fundacje itp.), ale także podmioty gospodarcze, czy osoby prywatne, które pragną zorganizować dla swoich rodzin zabawy edukacyjne z okazji urodzin, Dnia Mamy i Taty, Dni Rodziny, Dnia Dziecka, komunii św. itp.

Profesjonalne zaplecze techniczne

Niezależnie od tego, czy nasze warsztaty organizujemy na imprezach plenerowych, czy też w placówkach edukacyjnych, to zawsze zapewniamy wszystko, co tylko będzie niezbędne do przeprowadzenia zajęć, w tym:

  • materiały, surowce oraz sprzęt potrzebny do przeprowadzenia warsztatów,
  • opakowania na wytworzone prace,
  • zabezpieczenie stolików.

Oprócz tego gwarantujemy także:

  • dbałość o estetykę i porządek podczas warsztatów oraz po warsztatach,
  • dojazd do Państwa placówki,
  • dobrą, kreatywną zabawę!

Czas trwania warsztatów: 45-60 minut (w zależności od liczby dzieci i rodzaju warsztatu).

Cena warsztatów: ustalana indywidualnie, uzależniona jest od ilości osób, rodzaju warsztatu i miejsca przeprowadzenia zajęć (np. dojazd).

Wszystkie wytworzone przez dzieci prace są pięknie pakowane i rewelacyjnie nadają się jako prezenty z okazji: Świąt, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka i wielu innych okazji.

Rezerwacji terminu warsztatów można dokonywać:

Tel. 600-238-637

E- mail: ekoprzystanek@gmail.com

Jeśli mają Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy i doradzimy w wyborze odpowiedniego rodzaju warsztatów, ustaleniu programu zajęć.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Galeria Oferty

ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek