Warsztaty dla dzieci

Warsztaty skoncentrowane są na rozwijaniu wyobraźni, pogłębianiu osobistej twórczości dziecka i doskonaleniu sprawności manualnej. Przy wykorzystywaniu różnorodnych technik i surowców dzieci mogą tworzyć naturalne kosmetyki i śliczne przedmioty.

Wszystkie warsztaty przygotowane i prowadzone są w taki sposób, aby angażowały uczestników, uczyły samodzielności, wspierały umiejętności pracy w grupie. Rozwijały poczucie estetyki, kreatywności oraz niosły radość z wykonanej samemu pracy.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ WARSZTATÓW:

ekoprzystanek

Warsztaty mydlane "Eko mydełka”

Warsztaty mydlane, podczas których uczestnicy sami wykonują eko mydełka w różnych kształtach i kolorach! Dodają naturalne zioła i ziarna, elementy ozdobne, pachnące olejki... Podczas warsztatów powstają piękne i pachnące mydełka, które świetnie sprawdzą się jako prezent dla bliskich. Mydełka pakujemy w śliczne eko opakowania.

W ofercie: mydełka muffinki, dowolne kształty - duży wybór foremek, mydełka z gumową kaczuszką.

ekoprzystanek

Warsztaty „Kule i babeczki musujące”

Warsztaty kosmetyków naturalnych, rozwijające świadomość stosowania naturalnych surowców i ziół w pielęgnacji ciała. Uczestnicy zapoznają się z naturalnymi surowcami, następnie samodzielnie odmierzają i łączą składniki, tworząc eko kosmetyki. Musujące babeczki czy kule do kąpieli to super zabawa w kąpieli oraz piękny i pachnący prezent dla bliskich. Kule, babeczki  pakujemy w śliczne eko opakowania.

W ofercie: kule do kąpieli, babeczki muffinki do kąpieli.

ekoprzystanek

Warsztaty „Mydełka w płynie”

Warsztaty tworzenia mydełek w płynie. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć w profesjonalnych opakowaniach mydełka w płynie, nadając im strukturę, kolor i zapach. Uczestnicy ozdabiają także opakowanie mydełka. Pachnące mydełka w płynie są cudnym i praktycznym prezentem dla bliskich. Mydełka pakujemy w celofan z rafią.

ekoprzystanek

Warsztaty „Sole do kąpieli”

Warsztaty tworzenia eko kosmetyków do kąpieli. Uczestnicy będą komponowali niezwykle pachnące sole do kąpieli, dodając naturalne suszone kwiaty, olejki i pachnące dodatki. Tak pachnący prezent może służyć do wykorzystania w kąpieli, być dekoracją w łazience, a nawet wypełnić swoim zapachem auto - jako naturalny odświeżacz. Piękne, pachnące i kolorowe sole to idealny prezent dla bliskich.

ekoprzystanek

Warsztaty świecowe "Kreatywne świece"

Warsztaty rozwijające kreatywność i wiedzę. Uczestnicy poznają proces produkcji świec z wosku, aby samodzielnie wykonać swoją niepowtarzalną świecę z naturalnymi dodatkami i pachnącymi olejkami. Naszą specjalnością jest tworzenie świec w kształcie jedzenia - deserów. Tak śliczne świece są super prezentem dla kogoś bliskiego. Świece pakujemy w celofan z rafią.

W ofercie: świece wolnostojące, świece w szklanym naczyniu.

ekoprzystanek

Warsztaty „Pachnące zawieszki”

Warsztaty komponowania i tworzenia pachnących zawieszek z wosku, które będą piękną ozdobą w ich pokoju, łazience czy w aucie. Dobierają kolory, zapachy, dodają naturalne zioła, ziarna, suszone kwiaty i ozdoby. Zawieszki pakujemy w śliczne eko opakowania lub celofan z rafią.

ekoprzystanek

Warsztaty „Malowania na bawełnie”

Warsztaty malowania eko toreb lub eko plecaków. Rozwijają zdolności plastyczne i kreatywność. Uczestnicy zapoznają się z materiałem bawełnianym, a następnie naturalną gałązką bawełny, dowiadują się, gdzie na świecie są największe plantacje bawełny i jak wyglądają. Następnie przy użyciu własnej kreatywności, szablonów i innych dodatków malują eko torbę na zakupy lub  szkolny plecak (do wyboru).

NOWOŚĆ W OFERCIE: malujemy poszewkę na poduszkę typu „jasiek”

ekoprzystanek

Warsztaty „Malowania na drewnie”

Warsztaty malowania na drewnie rozwijają zdolności plastyczne, motorykę małą. Uczestnicy malując, tworzą niepowtarzalne wzory, czy połączenia kolorów. Ciekawym akcentem są dodatki, które "ożywiają" powstałą pracę, nadając jej wyjątkowego charakteru. Tak pięknie wykonana praca będzie na długie dla piękną ozdobą w domu. To śliczny prezent dla kogoś bliskiego. Malowane cuda pakujemy w celofan z rafią.

W ofercie: Aniołek (do zawieszenia), Kwiatek (stojący), Kot (stojący). Wysokość ok. 30 cm. 

ekoprzystanek

Warsztaty „Malowania filcem”

Kreatywne warsztaty, które rozwijają wyobraźnię i sprawność manualną. Jest to jedna z najstarszych metod tworzenia tkaniny. Uczestnicy malują obraz włóknami filcu, a następnie filcują na mokro. Bardzo ciekawe warsztaty, podczas których powstają oryginalne, niepowtarzalne filcowe obrazy czy serwetki. Prace pakujemy w celofan z rafią.

W ofercie: filcowanie serwety, filcowanie obrazka do zawieszenia. Prace o wymiarach w granicach powierzchni A4.

ekoprzystanek

Warsztaty „Łapacz snów”

Warsztaty tworzenia łapaczy snów - ozdoby inspirowanej kulturą Indian. Uczestnicy konstruują, tworzą i ozdabiają swoje niepowtarzalne łapacze snów. Sami decydują o wyborze dodatków, zestawieniu kolorystycznym. Wytworzone dzieło będzie piękną ozdobą dziecięcego pokoju lub podarunkiem dla bliskiej osoby. Łapacze snów pakujemy w celofan z rafią.

ekoprzystanek

Warsztaty „Makrama - ozdoba z piór”

Warsztaty tworzenia ozdoby techniką znaną od starożytności. Makrama to sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Uczestnicy samodzielnie będą wyplatać ozdoby, wybierając kolory, dodatki. Tak powstała z naturalnych surowców ozdoba będzie przepięknym dodatkiem do aranżacji wnętrza lub prezentem dla bliskiej osoby. Makramy pakujemy w celofan z rafią.

W ofercie: wykonanie jednej ozdoby, wyplatając trzy elementy - pióra.

ekoprzystanek

Warsztaty „Makrama - breloczki do kluczy”

Warsztaty tworzenia breloczków do kluczy techniką znaną od starożytności. Makrama to sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Uczestnicy samodzielnie będą wyplatać swoje breloczki, wybierając kolory, dodatki. Tak powstała z naturalnych surowców ozdoba będzie przepięknym dodatkiem do torebki, kluczy lub po prostu prezentem dla bliskiej osoby. Makramy pakujemy w celofan z rafią.

W ofercie: wyplatanie breloczków w formie pióra lub liścia + metalowe kółeczko lub karabińczyk.

ekoprzystanek

Warsztaty „EKO ludki”

Warsztaty ekologiczne z cyklu eko sztuka, rozwijające zamiłowanie do przyrody. Uczestnicy zapoznają się z materiałem przyrodniczym potrzebnym do warsztatów, a następnie samodzielnie wykonują eko ludka. Powstały ludek na wiele dni pozostanie pod ciągłą obserwacją dzieci, ucząc ich cierpliwości i szacunku do przyrody. Eko ludka należy podlewać, w oczekiwaniu na wyrośnięcie mu fryzury z trawy, następnie można mu ją przyciąć nożyczkami. Eko ludki pakujemy w celofan z rafią.

ekoprzystanek

"Warsztaty czekoladowe"

Nie można wyobrazić sobie bardziej smakowitych warsztatów w naszej ofercie. Unoszący się wszędzie zapach czekolady porwie nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Uczestnicy zapoznają się z surowymi ziarnami kakao, dowiadują się w jakim kraju rośnie, jak wygląda i dlaczego jest tak ważne w diecie każdego człowieka. Uczestnicy samodzielnie wykonują swoje słodkie pudełeczko pyszności, dodając naturalne dodatki: ziarna, zboża, suszone owoce. Bardzo smaczny i przyjemny prezent dla siebie lub kogoś bliskiego. Słodki zestaw pakujemy w eko pudełeczko.

W ofercie: 4 pralinki + czekoladka z naturalnymi dodatkami + eko pudełeczko.

ekoprzystanek

Warsztaty "Herbaciano – ziołowe inspiracje”

Warsztaty tworzenia zdrowych i pysznych kompozycji herbacianych. Uczestnicy zapoznają się z rodzajami herbat, ziołami oraz naturalnymi dodatkami. Następnie samodzielnie komponują skład swojej herbatki, tworząc ulubiona kompozycję. Tak zdrowe i smaczne kompozycje uczestnicy pakują i dekorują. Cudowny i smaczny prezent dla bliskich.

W ofercie do wyboru: herbatki pakowane w woreczki celofanowe lub eko torebki papierowe.

 

ekoprzystanek

Warsztaty "Las w słoiku"

Warsztaty tworzenia lasów zamkniętych w naczyniach. To doskonała alternatywa dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas naszego spotkania dowiecie się jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Porozmawiamy jak odpowiednio wykonać ogród, aby cieszył nasze oczy przez długie lata. Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwolą nam stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej. Opowiemy o procesach zachodzących w szklanych naczyniach, dowiemy się jak rośliny oddychają oraz w jaki sposób pielęgnować naszą biosferę. Podczas naszych warsztatów poznamy cały proces tworzenia lasu . Skorzystamy z odpowiednio przygotowanych materiałów, naczyń, narzędzi, roślin. Wykonamy odpowiednio podłoże, omówimy każdy etap pracy czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera.

W ofercie do wyboru: wielkość słoika do ustalenia.

Warsztaty
ekoprzystanek

Więcej Informacji

Do współpracy zapraszamy:

  • szkoły, przedszkola, organizatorów półkolonii, zimowisk, Domy Kultury, Stowarzyszenia i Fundacje itp.

Prowadzimy warsztaty na:

  • Dniach Otwartych, piknikach szkolnych i przedszkolnych, spotkaniach rodzice i dzieci np. warsztaty świąteczne, z okazji Dnia Mamy itp.

 

W ramach warsztatów zapewniamy:

- materiały, surowce oraz sprzęt potrzebny do przeprowadzenia warsztatów,

- opakowania na wytworzone prace,

- zabezpieczenie stolików,

- dbałość o estetykę i porządek podczas warsztatów oraz po warsztatach,

- dojazd do Państwa placówki,

- dobrą, kreatywną zabawę!

 

Czas trwania warsztatów: 45-60 minut (w zależności od ilości dzieci i rodzaju warsztatu).

Cena warsztatów: ustalana indywidualnie oraz uzależniona od ilości osób, rodzaju warsztatu i miejsca dojazdu.

 

Wszystkie wytworzone przez dzieci prace są pięknie pakowane i rewelacyjnie nadają się jako prezenty na różne okazje: Święta, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mam i Taty, Dzień Dziecka i wiele innych okazji.

 

Rezerwacji terminu warsztatów można dokonywać:

Tel. 600-238-637

E- mail: ekoprzystanek@gmail.com 

 

Jeśli mają Państwo pytania, chętnie odpowiemy i doradzimy.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Galeria Oferty

ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek