Warsztaty dla dzieci

Prowadzimy warsztaty dla dzieci, które koncentrują się na rozwijaniu wyobraźni, pogłębianiu osobistej twórczości i doskonaleniu sprawności manualnej u uczestników. Główny nacisk kładziemy na różnorodność wykorzystywanych technik podczas warsztatów, a także na wykorzystywanie naturalnych surowców.

Warsztaty dla dzieci mają charakter edukacyjny, rozwijający poczucie estetyki, kreatywności i niosą radość z wykonanej samemu pracy.

Wszystkie nasze warsztaty dla dzieci przygotowane i prowadzone są w taki sposób, aby angażowały uczestników, uczyły samodzielności i wspierały umiejętności pracy w grupie, dostosowane są do wieku uczestników.

Podczas warsztatów możemy wykonać prezenty dla Babci i Dziadka, dla Mamy i Taty, które będą pięknie zapakowane. Tu można zapoznać się z naszą propozycją.

Warsztaty ekologiczne dla młodzieży

Prowadzimy warsztaty ekologiczne dla młodzieży w Bielsku-Białej i okolicach. Starsi uczestnicy naszych zajęć mają zupełnie inne potrzeby niż dzieci w wieku przedszkolnym. Pokazujemy im bardziej zaawansowane techniki, które wymagają sprawności manualnej i dobrze rozwiniętych umiejętności poznawczych. Edukujemy młodzież również w temacie dbania o środowisko.
Organizujemy warsztaty ekologiczne dla młodzieży w szkołach, ośrodkach i podobnych miejscach. W naszych zajęciach może wziąć udział nawet kilka grup – wszystko zależy od zaplanowanych aktywności i ustaleń z klientem.

Czym zajmujemy się na ekologicznych warsztatach dla dzieci?

Nasze ekologiczne warsztaty dla dzieci to zajęcia bardzo zróżnicowane. Staramy się zaskakiwać najmłodszych ciekawymi zadaniami i technikami. W zakres naszych kompetencji wchodzi m.in. przygotowywanie ekologicznych świec, praca z naturalnymi materiałami,  które są mniej szkodliwe dla środowiska i ludzkiego zdrowia. Pokazujemy również różnorodne metody prac technicznych, np. wbijanie gwoździ, praca z wypalarką do drewna. Uczestnicy naszych kreatywnych warsztatów dla dzieci mogą samodzielnie stworzyć torbę czy koszulkę, malując ją kreatywnie farbami. Pokazujemy, jak wykonać zadanie. Decyzja o naniesionych motywach czy kolorach zawsze zależy od autora pracy.

Organizujemy interaktywne wykłady dla dzieci w Bielsku-Białej i okolicach. Dojeżdżamy pod wskazany adres z wszystkimi niezbędnymi materiałami, bez których nie jest możliwe zaciekawienie dzieci. Po wykładzie proponujemy warsztaty tematyczne, które wzbogacą omawianą tematykę. Udostępniamy zarówno farby, jak i drewno do malowania, kredki, pisaki, kleje, tkaniny, włóczki, nitki i wiele innych akcesoriów zgodnych z tematem spotkania. Ustalamy szczegóły warsztatów odpowiednio wcześnie i na tej podstawie dobieramy materiały i narzędzia, za pomocą których dzieci będą mogły wykonać piękne ozdoby lub funkcjonalne przedmioty użytku codziennego.

Świąteczne warsztaty dla dzieci

Regularnie organizujemy świąteczne warsztaty dla dzieci, związane z konkretnymi wydarzeniami. Na takich zajęciach najmłodsi mogą samodzielnie przygotować dekoracje, które znajdą się następnie na choince, w wielkanocnym koszyczku lub staną się prezentem dla bliskiej osoby, np. z okazji Dnia Matki czy walentynek. W trakcie warsztatów świątecznych możemy również przekazać dzieciom wiedzę o tradycjach świątecznych i ich pochodzeniu – wszystko zależy od zaplanowanych aktywności.

Warsztaty kulinarne dla dzieci

W skład naszej oferty wchodzą też warsztaty kulinarne dla dzieci. Uczymy najmłodszych, jak korzystać z dóbr natury. Wspólnie przygotowujemy desery, których następnie można skosztować. Uczymy również rozpoznawać zioła od lat stosowane w naturalnym ziołolecznictwie. Przedstawiamy ich właściwości i sposoby zaparzania. Na naszych zajęciach dzieci nauczą się przygotowywać proste potrawy, a także poznają właściwości roślin, które można znaleźć na polskich łąkach i w lasach.

Oferujemy też warsztaty plenerowe dla dzieci i dorosłych. W ich trakcie uczestnicy mogą uczyć się nowych umiejętności na świeżym powietrzu, jednocześnie obcując z naturą. To także świetna okazja do poznania naturalnych surowców roślinnych wykorzystywanych w kuchni czy samodzielne zebranie kasztanów, szyszek lub liści, które posłużą do stworzenia ekologicznych dekoracji.

 

EKO KREATYWNIE

drzewo_z_mchuopowiesckreatywne_swieceswieca_sojowastring_art 
lapacze_snowposzewkiplecakitorbymalowanie_na_drewnie
zawieszkifilcem_malowanewianki

 

EKO KOSMETYKI

mydelkobabeczki_do_kapielisole_do_kapieli

  

EKO KULINARNIE

pysznosciherbaciane_inspiracjedesery

 

EKO NATURALNIE

las_w_sloikuludek

 

DODATKOWO W SWOJEJ OFERCIE POSIADAMY

wykladywarsztaty

 

Rezerwacji terminu warsztatów można dokonywać:

Tel. 600 238 637

E-mail: ekoprzystanek@gmail.com

Jeśli mają Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego rodzaju warsztatu, dla danej grupy wiekowej.

logo