Wykłady interaktywne dla dzieci

Interaktywne wykłady angażują i motywują dzieci do samodzielnego wyciągania wniosków. Bardzo ciekawa forma przekazu treści dla dzieci. W sposób prosty, przystępny i obrazowy słuchacze dowiadują się konkretnych informacji z danej dziedziny.  Wykład jest tak skonstruowany, aby dzieci aktywnie uczestniczyły w nim, zadając pytania i sprawdzając, testując z prowadzącym podawane treści i prezentowane produkty.

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i promowanie zdrowego stylu życia! – oto nasze motto!

Na koniec każdego wykładu jest quiz z nagrodami sprawdzający wiedzę słuchaczy. Dodatkiem do wykładu mogą być warsztaty w grupach, w czasie których wykonamy zdrowe produkty, które dzieci zabiorą ze sobą.


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ INTERAKTYWNYCH WYKŁADÓW:

ekoprzystanek

WYKŁAD: „Słodycze - Twój wróg czy przyjaciel?”

Większość dzieci uwielbia słodycze. Nie ma znaczenia, czy to ciastka, cukierki, czy żelki. Wszystkie zawierają sporą dawkę cukru. Jak ludzki organizm reaguje na ten składnik? I dlaczego mówi się, że słodycze, choć smaczne, są niezdrowe? Sprawdzimy, ile cukru kryją w sobie popularne batoniki i napoje!

WARSZTATY:  Które ze słodyczy lubicie najbardziej? Może są to czekoladki, lizaki? Zastanówmy się! Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonają proste i pyszne, a przed wszystkim zdrowe słodycze. Przekonają się, że można jeść bardzo słodko, ale jednocześnie bardzo zdrowo. W dodatku, to nie jest wcale trudne jak może się wydawać!

PROPOZYCJE:

- „Warsztaty kulinarne” dostosowane do potrzeb i wielkości grupy. Możliwość wykonania np. domowych smakołyków: lizaki, kisiel, naturalna nutella z awokado, kulki mocy.

- „Warsztaty czekoladowe” – tworzenie pudełeczka czekoladek z naturalnymi dodatkami: ziarna, orzeszki, suszone owoce, preparowane zboża. Możliwość zamówienia czekolady mlecznej lub gorzkiej.

- „Warsztaty lizakowe” – tworzenie lizaków na bazie masy czekoladowej z naturalnymi dodatkami.

ekoprzystanek

WYKŁAD:Zboża zjadamy i energię z nich mamy!”

Słuchacze dowiedzą się m.in. co to są produkty zbożowe? Czym jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej i gdzie w niej znajdziemy produkty zbożowe? Dlaczego zboża są takie ważne w diecie dzieci oraz poznają ich rodzaje. Dzieci będą także przyglądać się poszczególnym zbożom i szukać w nich bielma. 

WARSZTATY: W diecie dzieci warto zwracać uwagę na jakość posiłków i ich skład. Na warsztatach dzieci będą miały okazję wykonać pyszne kompozycje, nie zawierające cukru rafinowanego i konserwantów. A wszystko to będzie ich zachęcało do próbowania nowych smaków, które mogą sami później skomponować w domu.

PROPOZYCJE:

- „Warsztaty herbaciano – ziołowe” - tworzenie zdrowych i pysznych kompozycji herbacianych z ziołami i naturalnymi dodatkami.

- „Warsztaty komponowania musli i batoników zbożowych” – tworzenie oryginalnej mieszanki musli z naturalnymi dodatkami oraz batonika zbożowego z ziarnami, orzeszkami, suszonymi owocami.

ekoprzystanek

WYKŁAD: „Kosmetyki dla dzieci prosto z… kuchni?"

Podczas wykładu dowiemy się co to znaczy, że kosmetyki są naturalne? Dlaczego warto je stosować? Poszukamy w etykietkach kosmetyków składników niepożądanych i sprawdzimy co kryje się pod nazwą „parafinum liquidum” oraz „paraben”. Poznamy właściwości naturalnych surowców, olei i ziół stosowanych w kosmetykach naturalnych.

WARSZTATY: W naturalnej pielęgnacji dzieci warto sięgnąć po produkty, które maja bardzo prosty skład. Dlatego dzieci poznają bardzo proste przepisy na kosmetyki, które będą mogły bezpiecznie używać. A wszystko to na bazie naturalnych surowców i dodatków. Taka kompozycja sprawi, że wszystko będzie pięknie pachniało...

PROPOZYCJE:

„Warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych” – z użyciem naturalnych surowców i dodatków:

- musujące kule do kąpieli,

- balsamy i scruby do ust,

- sole do kąpieli,

- mydełka glicerynowe.

Wykłady
ekoprzystanek

Więcej Informacji

Do współpracy zapraszamy:

  • szkoły, przedszkola, organizatorów półkolonii, zimowisk, Domy Kultury, Stowarzyszenia i Fundacje. 

Czas trwania wykładu: 60 minut

Czas trwania warsztatów: 45-60 min (zależy od ilości osób i rodzaju warsztatu)

Cena: ustalana indywidualnie (uzależniona od miejsca dojazdu).

 

Rezerwacji terminu wykładów i warsztatów można dokonywać:

Tel. 600-238-637

E- mail: ekoprzystanek@gmail.com 

 

Jeśli mają Państwo pytania, chętnie odpowiemy i doradzimy.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

 

Galeria Oferty

ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek
ekoprzystanek