Jakie potrawy można gotować z najmłodszymi?

matka z dzieckiem wspólnie gotują

Spędzanie czasu z dziećmi znaczy znacznie więcej niż wręczanie im drogich zabawek. Jedną z aktywności, którą warto wykorzystać, jest gotowanie. Jakie korzyści daje taka zabawa? I jakie dania można stworzyć nawet z małymi dziećmi? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Dlaczego warto gotować z dzieckiem?

Gotowanie z dzieckiem to ciekawa forma spędzania czasu. To okazja do wspólnej zabawy, do rozmów, ale także do zyskania nowych umiejętności. Maluch z pewnością na długo zapamięta miłą atmosferę, zaangażowanie rodziców i odkrywanie nowych możliwości.

Dodatkowo wspólne gotowanie:

  • zwiększa koordynację ruchową dziecka,
  • poprawia umiejętności matematyczne,
  • wprowadza dobre nawyki żywieniowe, które będą procentować w dorosłym życiu,
  • kształtuje poczucie własnej wartości i uczucie sprawczości.

Jakie dania przygotować z dzieckiem?

Rodzaj dania, które można przygotować, powinien być dopasowany do wieku i możliwości dzieci. Jeśli więc nie wiesz, od czego zacząć, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.

Dobrze wiemy, jak ogromne znaczenie ma wspólne gotowanie i wartościowe spędzanie czasu. Przygotowaliśmy więc trzy propozycje warsztatów, które Ci w tym pomogą.

Nasze warsztaty kulinarne dla dzieci Bielsko Biała to:

  • "czekoladowe pyszności", czyli warsztaty, w czasie których dziecko samodzielnie przyozdabia czekoladowe pralinki; to okazja do poszerzenia wiedzy i wyrobienia zdrowych nawyków np. poprzez jedzenie orzechów, suszonych owoców i ziaren,
  • "herbaciano-ziołowe inspiracje", czyli warsztaty, na których dziecko przygotowuje aromatyczny prezent dla bliskiej osoby, oraz estetycznie go pakuje,
  • "zdrowe desery", czyli warsztaty dla starszych dzieci, w czasie których przygotowywany jest pyszny deser; chodzi też o uczenie dzieci na temat kaloryczności i różnych smaków.