Jak zrobić świece zapachowe?

świece

Świeca zapachowa jest tylko ozdobą wnętrza, ale też tworzy w nim niepowtarzalną atmosferę. Jej miękkie i ciepłe światło nadaje przytulnego charakteru, a roztaczający się aromat buduje wyjątkowy nastrój. Podpowiadamy, jak samodzielnie wykonać świecę sojową.

Materiały potrzebne do wykonania świecy zapachowej

Zanim zabierzemy się za robienie świecy, powinniśmy przygotować wszystkie niezbędne materiały. Możemy je zakupić osobno lub skorzystać z gotowych zestawów kreatywnych.

Do wykonania świecy sojowej potrzebujemy:
• 180 g naturalnego wosku sojowego
• bawełniany lub drewniany knot
• szklankę lub słoiczek o pojemności 200 ml
• naturalny olejek eteryczny o ulubionym zapachu

Oraz:
• garnka do podgrzania wody
• metalowej miski do rozpuszczenia wosku w kąpieli wodnej
• drewnianej lub metalowej łyżki do mieszania

Wykonanie świecy sojowej

Kiedy mamy już wszystkie potrzebne materiały, możemy przystąpić do pracy nad naszą własnoręcznie robioną świecą zapachową. Pamiętajmy, by trzymać się poniższych wskazówek.

1. Rozpuszczamy wosk w kąpieli wodnej
Garnek napełniamy wodą do ok. połowy wysokości. Metalową miskę z woskiem zanurzamy w wodzie. Podgrzewamy do całkowitego rozpuszczenia się wosku, cały czas mieszając.

2. Dodajemy olejek zapachowy
Do rozpuszczonego wosku dodajemy 10 ml olejku eterycznego.

3. Przyklejamy knot
Podstawkę z knotem przytwierdzamy na środku szklanki za pomocą kleju na gorąco. Knot przywiązujemy do patyczka lub chwytamy spinaczem do bielizny, by go ustabilizować, a następnie umieszczamy na brzegach w poprzek. Uwaga – knot powinien być dłuższy od wysokości szklanki, później będziemy go skracać.

4. Wylewamy wosk do szklanki
Przelewanie wosku powinniśmy robić ostrożnie, tak by nie rozlewał się on po ściankach szklanki lub słoiczka.

5. Czekamy aż wosk się zetnie
Odstawiamy świecę na kilka godzin, by wosk całkowicie wystygł. Następnie przycinamy knot na odpowiednią długość. Jeśli chcemy, by nasza świeca wyglądała efektownie, możemy ozdobić słoiczek kolorową wstążką lub jutowym sznurkiem.