EKO KREATYWNIE

 

WARSZTATY" KREATYWNE ŚWIECE"

 

Ilość wytworzonych przedmiotów: jedna świeca w szklanym naczyniu, pojemność 250 ml lub wg potrzeb klienta.

Warsztaty dla dorosłych tworzenia świecy w szklanym naczyniu inspirowane są kulinarnymi deserami. Podczas zajęć uczestnicy poszerzają swoją wiedzę na temat procesu produkcji świec z wosku, zasad BHP pracy z rozgrzaną parafiną. Do wykonania świecy w kształcie deseru z bitą śmietanką uczestnicy używają naturalnych dodatków – suszonych kwiatów, ziół i pachnących olejków, kolorowej parafiny. Tak powstała świeca jest pięknym dodatkiem do aranżacji wnętrz pokoju czy świątecznego nastroju.

Warianty: świece tworzymy w kolorystyce odpowiadającej porze roku lub zbliżającej się okazji świątecznej. Z doświadczenia wiemy, iż uczestnicy są najlepszymi kreatorami nowych inspiracji kolorystycznych.

Świece możemy wykonywać w papierowych kubeczkach różnej wielkości – po wyjęciu będą to świece wolnostojące.

Opakowanie: woreczek celofanowy, wstążeczka

 

1234

 

 

WARSZTATY "EKOLOGICZNA ŚWIECA SOJOWA"

 

Ilość wytworzonych przedmiotów: jedna świeca w szklanym, brązowym słoiczku z zakrętką, pojemność 120 ml, woreczek bawełniany na świecę.

Warsztaty dla dorosłych z tworzenia ekologicznej świecy sojowej inspirowane są naturą. Uczestnicy zapoznają się różnymi rodzajami naturalnych wosków, poznają kilka ciekawostek dotyczących tych ekologicznych surowców. Następnie każdy uczestnik wykonuje swoją świecę, dodając suszone kwiaty i pachnące olejki. Tak przepiękna ekologiczna świeca sojowa wymaga równie pięknego opakowania, które uczestnicy ozdobią samodzielnie, malując woreczek bawełniany, w oczekiwaniu na zastygnięcie świecy. Warsztaty tworzenia świecy sojowej to niezapomniane przeżycie, budujące postawę ekologiczną i kształtujące wrażliwość na piękno.

Ciekawostka: wosk sojowy, na bazie którego powstała świeca jest naturalny, nietoksyczny i stanowi świetną alternatywę dla wosków parafinowych. Jest on bezpieczny w użytkowaniu - świece sojowe można palić przy dzieciach czy kobietach w ciąży, nie przeszkadzają również zwierzętom. Jest także biodegradowalny i wydajny - pali się nawet do 50% dłużej od tradycyjnych świec parafinowych. 

Ciekawostka: wosk ze świecy sojowej może służyć do masażu ciała na ciepło, można to wykonać w następujący sposób: zapal świecę, a następnie odczekaj aż wosk rozpuści się na powierzchni. Ciepły (ale nie gorący!) wosk w olejkowej postaci wylej na dłoń i delikatnie wmasuj w skórę całego ciała.

 

123

4

 

 

WARSZTATY "STRING ART - MALOWANIE NITKĄ"

 

Ilość wytworzonych przedmiotów: jeden obraz, format A4 lub A3

Warsztaty dla dorosłych z techniki String Art - obrazy nitką malowane to najbardziej pracowite z naszych warsztatów. Uczestnicy zapoznają się z materiałami do warsztatów, poznają zasady pracy BHP, aby następnie wykonać samodzielnie obraz niezwykłą techniką wbijania gwoździ w deskę. Warsztaty String Art cieszą się bardzo dużą popularnością, budzą mnóstwo emocji i zaangażowania. W końcu – nie codziennie można wbijać samodzielnie taką ilość gwoździ! Kiedy wreszcie nastaje cisza… po tak ciężkiej pracy, budzą się kształty i kolory! Gwarantujemy niezwykłe emocje podczas tych warsztatów! A także bez obaw wiemy, iż po naszym przeszkoleniu, każdy sobie poradzi.

Uczestnicy pracują z użyciem szablonów, które są dostępne wg uzgodnionej tematyki, lub samodzielnie wykonują zarys swojej pracy.

 

1234

 

 

WARSZTATY "MALOWANIE EKO TOREB"

 

Ilość wytworzonych przedmiotów: bawełniana torba na zakupy

Warsztaty dla dorosłych z malowania bawełnianych toreb na zakupy są prawdziwą ucztą dla tych, którzy uwielbiają się spełniać poprzez swoje zdolności plastyczne. Uczestnicy przy użyciu twórczości własnej, szablonów malują swoją eko torbę. Tak powstała torba jest niezwykłym, bardzo osobistym gadżetem, który może służyć jako torba na zakupy lub ulubione rzeczy.

Do malowania na bawełnie używamy profesjonalnych farb do tkanin, które są bezpieczne i trwałe w użyciu.

Instrukcja: po wyschnięciu farb, należy utrwalić pomalowane obrazy na tkaninie, prasując tkaninę żelazkiem przez papier do pieczenia. Prać ręcznie lub maksymalnie w 30 stopniach w pralce, bez wysokich obrotów wirowania.

 

(zdjęcie)

 

Rezerwacji terminu warsztatów można dokonywać telefonicznie lub mailowo.

Specyfikacja zamówienia, wycena – proszę o podawanie: miejsca dojazdu, grupy docelowej, ilości osób, wybranych warsztatów, w przypadku pikników - czasu trwania dostępności stanowiska.

Milena Maszewska

Tel. 600 238 637

E-mail: ekoprzystanek@gmail.com

Jeśli mają Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego rodzaju warsztatu, dla danej grupy odbiorców.

 

logo